Airport City Gdańsk - Bravo


Czynsz 50 PLN
Opłata eksploatacyjna 17 PLN
Całkowita powierzchnia 14000
Powierzchnia biurowa 12000
Współczynnik pow. Wspólnej 3 %
Data wybudowania 2022
Kontrola dostępu
Klimatyzacja
BMS
Wykładzina
Okablowanie komputerowe
Czujnik dymu
Łącze światłowodowe
Okablowanie elektryczne
Okablowanie telefoniczne
Podwieszane sufity
Opis

Airport City to kompleks biznesowo-usługowy jaki powstaje w otoczeniu gdańskiego terminala lotniczego. W ramach planów powstać mają tu biurowce, hotele, przestrzenie usługowe i handlowe. Razem ma to być nowoczesna i atrakcyjna dla biznesu część miasta, która dzięki sąsiedztwu gdańskiego lotniska przyciągać ma najemców z całego świata. Sąsiedztwo terminala dla pracowników tych budynków ma być oknem zapewniającym szybkie połączenie z największymi stolicami biznesowymi Europy i świata.

W ramach projektu, którego inwestorem będzie Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, w sąsiedztwie terminala pasażerskiego w Gdańsku, docelowo powstać ma siedem budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni 120 tys. m kw. (Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Golf, Hotel).

Jako pierwszy od IV kwartału 2019 roku realizowany jest sześciokondygnacyjny budynek Alpha. Jego powierzchnia najmu to 8,5 tys. m kw. (1490 m kw. netto na jednej kondygnacji), a na jego parterze zaprojektowano lokale handlowe i usługowe. Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy parking dla blisko 200 aut (w tym stacje do ładownia samochodów elektrycznych).

W kolejnym etapie realizowany ma być dwukrotnie większy, choć również sześciokondygnacyjny) budynek Bravo (o powierzchni użytkowej 16,5 tys. m kw. - 2,7 tys. m kw. na jednej kondygnacji; 381 miejsc parkingowych). Wzdłuż całego kompleksu stworzona zostanie aleja rekreacyjna z częścią sportową. Pracownicy oraz lokalne restauracje będą mogli także korzystać z ogródka do uprawy warzyw i ziół.

W centralnym punkcie kompleksu powstać ma wielofunkcyjny plac, gdzie będzie można spędzać czas w różnorodny sposób.

Minimalistyczna architektura budynków nawiązywać ma estetyki związanej z lotnictwem. Na dachach budynków znajdą się zielone trasy dostępne dla pracowników z biurowców - będzie z nich rozpościerał się widok na płytę lotniska. W budynkach powstanie także kompleksowa infrastruktura dla rowerzystów.

Za koncepcję wraz z dokumentacją projektową odpowiada warszawskie biuro architektoniczne PIG Architekci. Wynajmem powierzchni zajmuje się firma doradcza JLL.

---

StandardKontrola dostępuKlimatyzacjaBMSWykładzinaCertyfikat ekologicznyOkablowanie komputeroweCzujnik dymuŁącze światłowodoweOkablowanie elektryczneOkablowanie telefoniczneOtwierane oknaPodnoszone podłogiPodwieszane sufity

Oferta najmuDostępna powierzchnia367—14 716 m2Stawka czynszu13,50 €/m2PLNOpłata eksploatacyjna17,50 PLN/m2InformacjeData zakończenia budowy2022